Chemipack

CHEMIPACK Kimyasal Paket Arıtma Tesisleri, daha çok endüstriyel nitelikli atıksu oluşumunun söz konusu olduğu fabrika veya işletmelerde kullanılmak üzere tasarlanmış sistemlerdir.

Ana arıtma üniteleri olan Koagülasyon, Nötralizasyon, Flokülasyon ve Çöktürme bölmeleri ile beraber dozlama sistemlerini de içerecek şekilde kompakt olarak tasarlanan CHEMIPACK Kimyasal Paket Arıtma Tesisleri atıksuyun debisine ve kirlilik değerlerine göre tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Aksi talep edilmediği sürece ana üniteler 4 veya 5 mm kalınlıktaki St37 kalite karbon çelik malzemeden imal edilmektedir. Sistemde bulunan karıştırıcılar AISI304 kalite paslanmaz malzemeden imal edilmektedir. 

CHEMIPACK Kimyasal Paket Arıtma Sistemleri, atıksularda bulunan askıda diye tabir edilen kendiliğinden çökme özelliği zayıf olan katı maddelerin veya ağır metallerin atıksudan uzaklaştırılması için kullanılırlar. Ön arıtma veya ağır metal giderimi gibi ihtiyacı bulunan endüstriler için kullanılmakla beraber eğer tam arıtma istenirse sonrasına BIOPACK paket arıtma sistemleri ilave edilerek deşarj standartlarını sağlamak mümkün olmaktadır.

CHEMIPACK Kimyasal Paket Arıtma Sistemleri, oluşan atıksuyun debi ve kirlilik değerlerine göre tasarlandığı için her endüstrinin üretim süreci değerlendirilmeli ve atıksuyun karakterizasyonu mümkünse analizlerle belirlenmelidir.

Yeditepe Arıtım, gelen her bir talep için sektörlerin alt birimlerini inceleyerek atıksu karakterizasyonuna göre en uygun çözümleri değerlendirmektedir.

 

©2017 - Yeditepe Arıtım. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi