haberler
AR-GE

 

  1. Geliştirilen bu özgün prosesin tüm tasarım, imalat ve montajı Yeditepe Arıtım firması tarafından yapılmıştır. Tasarım ve üretim faaliyetlerinin yerli olarak geliştirilmesi sayesinde istihdama ve yerli ekonomiye katkıda bulunulmuştur.
  2. Atıksuların arıtımında kullanılan klasik denitrifikasyon proseslerinin birçok dezavantajları olup, işletilmeleri zor ve proses performansı bir çok faktöre bağlı olduğu belirlenmiştir.
  3. Pazarda, klasik karbon ve karbon-nitrifikasyon yapabilen birçok paket artıma sistemi geliştirilmiştir. Fakat nitrifiye edilmiş atıksulardan kükürt-bazlı ototrofik denitrifikasyon sistemiyle azot gideren bir paket sistem pazarda ilk defa geliştirilmiştir.
  4. Yapılan denemelerde prosesin yüksek KOİ giderimi, yüksek nitrifikasyon ve denitrifikasyon verimleriyle çalıştığı belirlenmiştir.
  5. Nitrat; içme sularında canlı sağlığı üzerinde onbeş farklı kanser türüne, kalıtsal bozukluğa, yetişkinlerde yüksek tansiyona ve özellikle altı aydan küçük bebeklerde mavi bebek hastalığı olarak da bilinen methemoglobinemie sebep olmaktadır. Bu sebeple nitrat giderimi sağlanarak,önemli bir giderim elde edilmiştir.
©2017 - Yeditepe Arıtım. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi